طراح خانه خود باشید !

استفاده از رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد . انتخاب رنگی در خور  ذوق و سلیقه و احساسات شما میتواند محیط زندگیتان را به محیطی سرشار از امنیت و آرامش تبدیل کند .

در این مقاله به ویژگی ها و کاربرد های رنگ سفید و مشکی می پردازیم و در پایان پروژه های اجرا شده با این دو رنگ را برای شما به نمایش میگزاریم تا به سادگی برای طراحی منزل خود ایده بگیرید . جهت مشاهده طرح های بیشتر به منو کاغذ دیواری  و پارکت مراجعه فرمایید .

رنگ مشکی رنگ بسیار جذاب برای دکوراتور ها می باشد . معمولا ترکیب رنگی یک رنگ جیغ مثل زرد ، سبز ، آبی یا حتی بنفش با دیزاین سفید و مشکی جزو شیک ترین پروژه های طراحان می باشد .

ژاپنی‌ها اغلب از آن استفاده می‌کنند، روی آن را لاک الکل می‌زنند و در ترکیب با قرمز جلوه خاصی به فضای مورد نظر می‌دهند.

اگر بخواهید چیزی را بی‌توجه نشان دهید، از مشکی مات استفاده کنید.

مشکی به دلیل خنثی‌ بودن با هر رنگی استفاده شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. استفاده از رنگ مشکی با سبز فسفری نمای بسیار جذابی به محیط شما میدهد .

دیوارهای زرد و مشکی شما را به یاد وز وز زنبور عسل می‌اندازد.

مشکی با رنگ‌های متالیک طلایی، نقره‌ای، مسی و برنج جلوه‌ای فوق‌العاده دارد.

اغلب در نازک‌ کاری‌ها برای ایجاد ظرافت استفاده می‌شود.

یک نیمکت که روی آن گرانیت مشکی قرار گرفته باشد، ظاهر دلفریب و زیبایی به آشپزخانه می‌دهد.

مشکی رنگ خوبی برای کف‌پوش است. رنگ سیاه و سفید معمولا به صورت کاشی یا موزاییک مناسب کف سرویس‌های بهداشتی است چون با کنتراست یا تضادی که ایجاد می‌کند فضاهای کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

مشکی به تنهایی به عنوان رنگ‌ دیوار چندان مرسوم نیست، محیط را بسته و مرعوب می‌کند. اما برای اهمیت دادن و تاکید یک طرح، در زمینه‌های رنگی به کار می‌رود.

غالبا در چراغ‌ها، دستگیره‌های در به عنوان یک رنگ خنثی که طرح‌های اطراف خود را به خوبی جلوه می‌دهد، استفاده می‌شود.

رنگ مشکی نشانه قدرت، شان و مقام، برجسته بودن، قطعیت و محصور بودن است.

مشکی دراماتیک است در عین حال گرانی، زیبایی، لاغری، دنیوی و خنثی بودن را القا می‌کند.

رنگ مشکی نشان‌دهنده سوگواری، بیماری، تاریکی، پیچیدگی، سردی، دوری، خستگی و راز است و برای ایجاد ترس، وحشت و تهدید هم به کار می‌رود.

خواص روانی مثبت رنگ سفید بهداشتی بودن، شفافیت، خلوص، پاکی، سادگی، پیچیدگی و بازده هست.

خواص روانی منفی این رنگ هم سردی، ناباروری، غیر دوستانه بودن هست. همونطور که سیاه جذب همه رنگهاست، سفید بازتاب تمام رنگهاست و این نشان دهنده حجوم نیروی همه طیفها به چشمان ماست و همین یعنی ایجاد مانع. سفید تمیز، بهداشتی و استریل است. از طرفی هم میتونه مفهوم منفی ناباروری رو داره. از لحاظ بصری، سفید درک بالایی از فضا میده و فضا رو بازتر نشون میده، همچنین ترکیب این رنگ با رنگهای گرم احساس شعله وری میده.

پس طبق مباحث گفته شده در بالا این دو ترکیب رنگ به دلیل مکمل بودن میتوانند ظاهری شیک و ساد و آرام به محیط شما بدهند . جهت مشاهده طرح های بیشتر به منو کاغذ دیواری  و پارکت مراجعه فرمایید .