کاغذ دیواری

چگونه لکه کاغذ دیواری را تمیز کنیم ؟

پاک کردن لکه کاغذ دیواری

پاک کردن لکه کاغذ دیواری

پاک کردن لکه کاغذ دیواری که به تازگی رخ داده، کار چندان سختی نیست. اما اگر این لکه قدیمی باشد، به سادگی پاک نخواهد شد. مسلما نمیتوان کاغذ دیواری را برای شستشو به خشکشویی فرستاد. برای پاک کردن لکه های روی کاغذ دیواری، باید خودتان دست به کار شوید. همانطور که میدانید رطوبت زیاد حتی در کاغذ دیواری های قابل شستشو، آسیب ایجاد میکند.
از طرفی با نزدیک شدن به ایام خانه تکانی، تمیز کردن لکه کاغذ دیواری به دغدغه بانوان تبدیل میشود.

همواره خانوم ها در تکاپو هستند تا نظافت منزل را انجام دهند. به خصوص اگر کودکی داشته باشید همواره با چالش پاک کردن رنگ، مواجه هستید. بدین منظور تیم ( … ) ساده ترین روش را برای خلاصی از لکه به شما پیشنهاد خواهد داد. به شما پیشنهاد میکنم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

از بین بردن لکه با سشوار

وقتی با لکه رنگی مواجه میشوید، باید در قدم اول نوع آن را تشخیص دهید. با تشخیص دادن لکه، بهترین ماده را میتوانید بکار بگیرید‌. به عنوان مثال برای از بین بردن لکه مداد شمعی، نیازی نیست از شوینده استفاده کنید. بلکه تنها با گرما میتوانید لکه را از بین ببرید. پس اگر فرزند دلبند شما، با استفاده از مداد شمعی، بر روی کاغذ دیواری نقاشی کشیده است. نگران نباشید بلکه ابتدا با استفاده از سشوار، آن را حرارت دهید تا نرم و روان شود. سپس با استفاده از یک دستمال، به سرعت روی آن بکشید. در صورت نیاز کار را چندین بار تکرار کنید؛ تا مداد شمعی به کلی از بین برود.

 

پاک کردن لکه مداد رنگی از روی دیوار

برای از بین بردن اثر مداد رنگی، سه راه وجود دارد که چندان دشوار نیست. اگر لکه ایجاد شده کوچک است توصیه میشود از پاک کن استفاده کنید. یا اگر لکه کاغذ دیواری پاک نشد و فرزند شما نقاشی کشیده است. باید از ترکیب آب و یک شوینده معمولی استفاده کنید. بدین صورت که با اسفنج روی لکه بکشید تا تمیز شود. اما اگر لکه ایجاد شده بسیار پر رنگ و مقاوم بود، روش دوم را امتحان کنید. یعنی از مسواک و خمیر دندان استفاده کنید. ابتدا خمیر دندان را با مسواک روی لکه بمالید. سپس با دستمال مرطوب لکه و خمیر دندان را پاک کنید.

 

چربی ایجاد شده به صورت لکه کاغذ دیواری

ازجمله مواردی که هنگام آشپزی غیر قابل پیشگیری است، پاشیدن لکه برو روی دیوار و اجاق گاز است. وجود چربی بر روی سطوح از نظر اغلب افراد، یک لکه مقاوم و سخت تر از سایر لکه‌ها میباشد. پس زدودن آن باید دشوار باشد. چرا که بعد مدتی بزرگ شده و سطح کاغذ دیواری را کدر میکند. پس برای زدودن بهتر است از محلول سرکه و آب استفاده کنید. بدین صورت که یک سوم لیوان سرکه و دو سوم لیوان آب اضافه کنید.

سپس با یک دستمال خشک، گرد و غبار روی دیوار را پاک کنید. بعد از پاک کردن آلودگی اولیه، دستمال را به محلول تهیه شده آغشته کنید. روی سطح مورد نظر بکشید تا لکه از بین برود. خشک کردن کاغذ دیواری را فراموش نکنید که در غیر اینصورت، عمر آن را کاهش میدهید.

پاک کردن گرد و غبار ایجاد شده

پاک کردن گرد و غبار که به لکه کاغذ دیواری تبدیل شده است نیز، یک دغدغه برای اکثریت است. مثلا اگر به طور مستمر دوده را از بین نبرید، به مرور زمان به یک لکه بزرگ تبدیل خواهد شد. به طوری که رنگ کاغذ دیوار منزل شما را کدر خواهد کرد. برای زدودن این مشکل :

 

  • از یک دوم پیمانه سرکه
  • یک چهارم پیمانه جوش شیرین
  • یک پیمانه آمونیاک
  • چند لیوان آب گرم شده استفاده کنید.

 

تمامی این موارد را باهم ترکیب کنید و با یک اسفنج نرم، محلول آماده شده را روی دوده های ایجاد شده بکشید.

 

در پایان از بین بردن لکه کاغذ دیواری

متوجه شدیم که برای پاک کردن هر نوع لکه‌ای یک راه وجود دارد. منتها قبل از هر اقدامی باید نوع لکه را شناسایی کرد. سپس متناسب با نوع لکه از پاک کننده مناسب استفاده کرد. در این مقاله سعی کردیم تا تمامی روش های ممکن را برای شما شرح دهیم.