پارکت لمینت

طریقه نصب پارکت مناسب مناطق مرطوب

نصب پارکت مناسب مناطق مرطوب

نصب پارکت مناسب مناطق مرطوب

آیا نصب پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است؟! چه زیرسازی برای نصب مناسب است؟! از اصلی ترین عناصری که میتواند زندگی شما را به نمایش بگذارد، کف پوش منزل شما است. اولین گام برای خلق یک جلوه ویژه و اثر گذار، نصب پارکت لمینت میباشد. جزئیاتی همچون رنگ، بافت، عرض و جنس کف پوش پارکت هنگام خرید مورد توجه قرار میگیرد. پس از آن باید بدانید چه جنس پارکت برای کدام قسمت بیشتر کاربرد دارد. یا اینکه تا چه زمان قرار است از این نوع پارکت استفاده کنید. نصب پارکت برای مناطق مرطوب از جمله مشکلات نصاب ها و عرضه کنندگان است. که چگونه از تماس لمینت با رطوبت جلوگیری کنند. در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که خیالتان از نصب در مناطق مرطوب راحت باشد.

 

اقدامات اولیه نصب پارکت برای مناطق مرطوب

اگر منطقه مورد نظر شما سیمان کشی شده و رطوبت هوا به شدت بالاست. باید بدانید که هرگز نباید، محل نصب کف پوش سیمان کشی شده باشد. چرا کخ سیمان میتواند، به راحتی رطوبت را از خود عبور دهد. با انجام شدن انتقال رطوبت آن را، به سطوح پایین تر لمینت منتقل خواهد کرد. با ادامه این روند، پارکت لمینت نصب شده منبسط میشود؛ پس با مشکلاتی جدی همراه خواهد شد. مکانی که قرار است نصب را انجام دهید؛ بهتر است از جنس سرامیک باشد. اما اگر چنین شرایطی برای شما محیا نیست میتوانید، اقدامات زیر را انجام دهید.

 

_ از پلاستیک کمک بگیرید.

در شرایطی که میخواهید نصب پارکت برای مناطق مرطوب را انجام دهید. اگر کف محل نصب، سیمان کشی شده باشد؛ باید کل سطح مورد نظر را با پلاستیک کاور کنید. بدین صورت که با یک نوار ۵ سانتی، آن پلاستیک را روی محل بچسبانید. سپس محصول مورد نظر را روی آن نصب کنید. با اینکار از انتقال رطوبت جلوگیری خواهید کرد. این موضوع در پروژه های ساختمانی هم کف، که با زمین ارتباط مستقیمی دارد. بسیار اهمیت دارد پس باید آن را رعایت کنند. همچنین پارکت ضد آب کاملا قابلیت شستشو دارد.

 

_ از موکت یا فوم پلی اتیلن استفاده نکنید.

به خاطر اینکه موکت قابلیت جذب دارد؛ نمیتواند از ورود رطوبت ممانعت کند. این کار باعث کپک زدن ناحیه مورد نظر خواهد شد. فوم پلی اتیلن نیز با گذشت زمان حباب های اولیه خود را تخلیه میکند. و سبب ایجاد صدا در پارکت میشود که اصلا توصیه نمیشود. هنگام خرید و نصب پارکت برای مناطق مرطوب میتوانید انواع پارکت ضد آب را مشاهده کنید. این محصولات در برابر رطوبت، آب، خاک و گرد و غبار مقاومت بالایی دارند.

 

نصب پارکت مناسب مناطق مرطوب

میزان فاصله پارکت از دیوار

فاصله‌ای که باید پارکت از دیوار داشته باشد، ۱۲ تا ۱۵ میلی متر در مناطق مرطوب است. در مناطق خشک این فاصله به ۸ تا ۱۰ میلی متر تغییر میکند.

 

هنگام نصب پارکت برای مناطق مرطوب دقت کنید :

  • اولویت اصلی شما برای انتخاب طرح و رنگ، باید دوام محصول باشد. ممکن است طرحی که نظر شما را جلب کرده باشد، جنسی بی کیفیت باشد. مثلا از نوعی باشد که زود کثیف و متلاشی میشوند.
  • در انتخاب رنگ توجه ویژه داشته باشید. سعی کنید رنگ کف پوش خریداری شده با رنگ ‌مبلمان و وسایل منزل هماهنگی داشته باشد. با چنین خریدی جذابیت کف پوش را چندین برابر خواهید کرد.
  • تعیین مسکونی یا تجاری بودن پارکت نیز مهم است.

 

حال از کجا بفهمیم پارکت ما ضد آب است؟

هنگام نصب پارکت برای مناطق مرطوب ابتدا یک تایل را به طور کامل داخل سطل آب قرار دهید. سپس آن را خارج نمایید؛ این بهترین راه برای امتحان کردن پارکت ضد آب است. روش دیگر قرار دادن تایل در زیر نور خورشید است. یعنی در دمای بالای ۳۵ درجه به مدت ۱۰ ساعت قرار میدهیم. اگر رنگ آن عوض شد، کف پوش تقلبی است.
همواره خرید یک پارکت ضد آب بدون در نظر گرفتن قیمت، بهتر است. چرا که دردسر های اولیه را ندارد. بعد نصب دیگر نگران مرطوب بودن یا نبودن آن نخواهید بود.