پارکت لمینت

پارکت لمینت یا سنگ ? کدام بهتر است؟

مهمترین مزیت پارکت لمینت

پارکت لمینت یا سنگ ? مهمترین مزیت پارکت لمینت چیست ؟

پارکت لمینت یا سنگ کدام بهتر است؟ وجه تمایزی میان آنها وجود دارد و مهمترین مزیت پارکت لمینت چیست ؟ همه افراد در طول زندگی، در تلاش هستند تا محیطی آرام برا اعضای خانواده فراهم کنیم. مهم ترین مکان برای آرامش، خانه است که به همین علت افراد برا زیباسازی خانه هزینه‌های کلان میکنند‌.
برخی هزینه را صرف تعویض و خرید اجناس میکنند. عده‌ای به رنگ کردن و کاغذ دیواری اختصاص میدهند. اما افرادی به فکر تعویض کف پوش هستند و بین دو گزینه پارکت لمینت یا سنگ مردد هستند.
انتخاب یک کفپوش مناسب، از بین تنوع بالای آنها بسیار دشوار است. همین انسان را دچار سردرگمی خواهد کرد. ما در این بخش از مقاله به بررسی مزیت های پارکت لمینت نسبت به سنگ و بالعکس پرداخته ایم. اگر شما نیز قصد خرید دارید برای گرفتم تصمیم بهتر، همراه گرین هوم باشید.

 

مزایای پارکت لمینت نسبت به سنگ

۱. مواد تشکیل دهنده

مواد تشکیل دهنده پارکت لمینت خوب از HDF میباشد که نسبت به سنگ نرمتر است. این نرمی هنگام افتادن اشیاء شکننده یا زمین خوردن اعضای خانواده، آسیبی به فرد یا جسم وارد نمیکند. پس با دانستن این مورد، از بین پارکت لمینت یا سنگ، ۱۰۰% سنگ را انتخاب نخواهید کرد.

۲. مقاومت دمایی

این محصول نسبت به عوامل سرما و گرما عایق نیست. پس میتوان برای فصول مختلف از آن استفاده کرد. مثلا در زمستان، گرمای موجود در خانه را به طبقه پایین منتقل نمیکند. عایق بودن این محصول فقط از نظر دمایی نیست، بلکه از لحاظ صدا نیر عایق هستند. اگر فرزند کوچکی دارید در خرید پارکت لمینت کوتاهی نکنید. چرا که دویدن و سر صدای کودک خود با داشتم لمینت منتقل نخواهد شد.

۳. زمان نصب

پارکت لمینت یا سنگ انتخاب شما کدام است؟ از مزیت های پارکت لمینیت نسبت به سنگ می توان به سرعت نصب آن اشاره کرد. مثلا نصب این محصول در یک محیط ۱۰۰ متری، فقط و فقط یک روز زمان لازم دارد. هنگامی که نصب به راحت انجام شد؛ کافی است بر روی آن دستمال کشیده و استفاده کنید. اما در مورد سنگ ‌اینطور نیست و پس از چندین روز نصب، باید سطح آنها را صیقل داد. صیقل دادن یا به اصطلاح همان صاب زدن است.

۴. جابجایی

تهیه پارکت لمینت یک مزیت دیگری که دارد، داشتن قابلیت جابجایی آن است. یعنی میتوان این محصول را از کف جدا کرده و به خانه جدید منتقل کنید. حتی این ویژگی برای مستاجران بسیار ارزشمند تر است. چرا که میتوانند بعد از جایجایی لمینت های خود را نیز منتقل کنند. پس از انتقال دوباره در محل جدید نصب کنند. در این عنوان از بین پارکت لمینیت یا سنگ، پارکت را انتخاب میکنیم، چرا که نصب راحتی با متصل کردن کلیک ها دارد.

 

مهمترین مزیت پارکت لمینت

مهمترین مزیت پارکت لمینت این است که نسبت به سنگ زیبایی بیشتری دارد. چرا که پارکت لمینت از خرده های چوب ساخته شده است. همین باعث میشود که محیط خانه سبکی کلاسیک داشته باشد، و محیط را زنده تر نشان دهد. مثلا هنگام راه صدای دلنشین آن میتواند تاثیر خوبی بر روی افراد خانواده بگذارد.پ

 

مزایای سنگ نسبت به پارکت لمینت

۱. سنگ ها سختی بسیار بیشتری نسبت به لمینت دارند. بنابراین افتادن خط و خش بر روی آنها به ندرت اتفاق خواهد افتاد.
۲. سنگ ها نیاز به نگهداری ندارند چرا که اگر لکه‌ای بر روی آنها بیافتد میتوان آن را تمیز کرد. اما لمینت را باید هر دو روز یکبار تمیز کنید، تا غبار نشسته بر روی آن پاک شود. به همین دلیل هنگامی که بین دو گزینه پارکت لمینت یا سنگ قرار میگیرید سنگ را انتخاب میکنید. همچنین سنگ ها گرد و غبار را نشان نمیدهند اما پارکت به خوبی نشان میدهد.
۳. ویژگی مثبت بعدی، انعکاس نور بیشتر در سنگ است. اگر سنگ استفاده شده رنگ روشن باشد، انعکاس بی نظیر نور را خواهید دید. علاوه بر اینکه روشنایی منزل شما زیاد خواهد شد، منجر به بزرگ نشان دادن منزل شما نیز میشود.

 

قیمت پارکت لمینت و سنگ

بسیاری از افراد، قیمت این دو ذهنشان را درگیر کرده است. از لحاظ قیمت هر دو در یک اندازه هستند و بستگی به جنسیت سنگ و پارکت، هزینه‌ها متفاوت است. مثلا سنگ مرمر مرغوب ترین سنگ است که گرانتر از گرانیت است. یا پارکت لمینت AC در نوع بالاتر گرانتر است.